Кошик
4698 відгуків
Завжди актуальний прайс-листПерейти

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Добрива купити оптом, Насіння купити оптом, Агроволокно купити, Краплинний полив — 7 СОТОК
+380 (67) 458-52-45
+380 (95) 028-76-08

Як визначити, голодують рослини.

Як визначити, голодують рослини.

Потрібно враховувати, що деякі характерні ознаки голодування можуть бути викликані вірусним захворюванням, шкідниками, механічними ушкодженнями рослин. Так, наприклад, при масовому ураженні дерев плодовим кліщем листя набувають зеленувато - жовтий колір, характерний при нестачі азоту. До появи світло - зеленого забарвлення, також характерною для азотного голодування, призводить сильне пошкодження листя попелиць. Тому при візуальної діагностики мінерального голодування слід в першу чергу виключити ті причини, які не відносяться до нестачі елементів живлення. Починаючи з сьогоднішнього номера, в зручній формі (у вигляді таблиць) ми розповімо, як за зовнішніми ознаками визначити, чи має плодову рослину недолік основних елементів живлення, а також про те, що зробити, щоб заповнити цей недолік.

Ознаки нестачі азоту
Листя втрачають інтенсивне зелене забарвлення, стають світло-зеленими. Зменшується і розмір листкової пластинки, послаблюється ріст пагонів. Черешки і жилки листя набувають червонуватого відтінку. Кут черешка зі стеблом більш гострий, ніж при нормальному азотному живленні. Листопад ранній, плоди дрібні, сильно забарвлені, схильні до легкого осипання. Недолік азоту спочатку проявляється на нижніх листках пагонів, а потім поширюється вгору. У суниці садової (полуниці) брак азоту призводить до слабкої утворення вусів, раннього пожовтіння старих листків та появі червоної кайми по краях.
Концентрація розчинів для позакореневої обробки

Обприскування сечовиною (добриво Карбамід): вона при слабких концентраціях не дає опіків і добре сприймається листям.

Наилучшие концентрации:
■ для яблони весной — 0,3% (3 г на 1 л воды); летом и осенью листья менее чувствительны к концентрации, поэтому крепость раствора можно увеличить до 0,5% (5 г на 1 л воды);
■ для груши весной — 0,1-0,2% (1-2 г на 1 л воды), летом и осенью — 0,3% (3 г на 1 л воды); .
■ для вишни, смородины, крыжовника и малины весной — 0,5-0,6% (5-6 г на 1 л воды), летом — до 1% (10 г на 1 л воды). Для внекорневых подкормок можно использовать также натриевую и кальциевую селитру (0,3% — 3 г на 1 л воды). А вот аммиачные удобрения (аммиачная селитра) — в крайньому випадку. Їх потрібно давати у слабких концентраціях — 0,1-0,2% (1-2 г на 1 л води), щоб не викликати накопичення в листках аміаку у шкідливих кількостях.

ФАКТ: ОЗНАКИ НАДЛИШКУ АЗОТУ: ЛИСТЯ ТЕМНО-ЗЕЛЕНІ, ЗРОСТАННЯ СИЛЬНИЙ, ПЛОДИ НАБУВАЮТЬ ОПТИМАЛЬНИХ СМАКОВИХ ЯКОСТЕЙ, ПОГАНО ЗБЕРІГАЮТЬСЯ.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner