Кошик
4791 відгук
Завжди актуальний прайс-листПерейти
Добрива купити оптом, Насіння купити оптом, Агроволокно купити, Краплинний полив — 7 СОТОК
+380 (67) 458-52-45
+380 (95) 028-76-08

Важливі моменти внесення добрив при посадці зерняткових і кісточкових дерев.

Важливі моменти внесення добрив при посадці зерняткових і кісточкових дерев.

Що потрібно знати про внесення добрив при посадці? Ось 7 важливих моментів.

 

1. Чим більше посадкова яма, тобто чим більша частина грунту піддана поліпшення, тим, звичайно, краще. Але це вимагає великих витрат праці, що не завжди можливо. Тому для грунтів середньої родючості рекомендують наступні розміри посадкових ям: діаметр 1м і глибина 0,6 м — для зерняткових плодових культур; для вишні, черешні та сливи — відповідно 0,8 і 0,6 м (діаметр ями вимірюють по дну). Залежно від типу ґрунту і кліматичних умов, їх доцільно змінювати. На півдні в районах з посушливим кліматом ями копають глибше, ніж у районах підзолистих грунтів з достатнім і тим більш надлишковим зволоженням.

2. У кожну посадочну яму під яблуню і грушу вносять по 30-40 кг перегною або компосту, під кісточкові (вишню, сливу, черешню)— 15-25кг. Слаборазложившийся гній вносити в посадкові ями не слід, так як він, внесений на велику глибину, розкладається в анаеробних умовах з утворенням шкідливих сполук. Це може знизити приживлюваність і ріст саджанців.

3. На ґрунтах з підвищеною забезпеченістю фосфором і калієм при внесенні в посадкову яму вищепереліченого кількості органіки необхідність мінерального добрива відпадає.

4. На середньозабезпечених фосфором і калієм грунтах під яблуню і грушу в посадкову яму вносять 40г фосфору (90г суперфосфату) і 40г калію (64г хлористого калію). В якості калійних добрив можна використовувати і деревну золу. На ґрунтах з низькою забезпеченістю фосфором і калієм дози добрив збільшують в 1,5 рази.

5. Надмірне харчування, особливо фосфорними добривами, несприятливо позначається на доступності міді, а так само відзначаються симптоми розеточности яблуні. Надлишок калію гальмує надходження в рослини кальцію, магнію, заліза та ряду мікроелементів. Тому дози фосфорних і калійних добрив при внесенні в посадкові ями слід диференціювати залежно від їх вмісту в ґрунті.

6. Дози фосфорних і калійних добрив під кісточкові культури, у зв'язку з меншим розміром посадкових ям порівняно з семечковыми культурами, знижують вдвічі.

7. Деколи посадочні ями роблять невеликими, тільки для розміщення коренів саджанців. Це можливо лише за коші саду на багатих гумусом грунтах. Але все це приватні та рідкісні випадки.

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner